REKLAMI GİZLE

Farklı sektörlere göre raf sistemleri

Market, butik ve depo raf sistemleri

- A +

ADVERTORIAL |

İşletmelerin ürün teşhir veya depolanmasında en büyük ihtiyaçlarından birini oluşturan raf sistemleri, sergilenen ürünlerin daha etkili bir şekilde müşterilere ulaştırılabilmesi için doğru şekilde seçilmeli ve doğru yerde konumlandırılmalıdır. Sektörlerin gereksinimlerine göre farklılık gösteren raf sistemlerinin çeşitlerini ve kullanım alanlarını incelediğimiz bu yazımızdan yola çıkarak siz de işletmeniz için en uygun raf modellerini keşfedebilirsiniz.

Market Raf Sistemleri

Satışa sunulan ürünlerin dikkat çekici ve kolay ulaşılabilecek biçimde teşhir edilmesi amacıyla tercih edilen market rafları; sepet, tel, plastik ve ahşap modelleriyle oldukça kullanışlı ve sağlam yapılara sahip raf modellerindendir. Küçük ya da büyük boyutlu ürünlerin müşteriler tarafından rahatlıkla incelenmesi için açık şekilde tasarlanan ve kurulumu veya konumlandırması basit parçalardan oluşan market rafları, gıda ürünleri satışı yapılan bakkal ve süpermarketlerin yanı sıra kozmetik, eczane ve benzeri işletmelerde de kullanılabilen etkili iç mekân çözümlerindendir.

Butik Raf Sistemleri

Ürün sunumunda genellikle teşhir mankeni, orta stand, elbise askısı ve servis bankosunun kullanıldığı butiklerde, birbirine yakın ya da aynı türdeki çok sayıda ürünü bir arada teşhir etmek için duvara sabitlenen mağaza raf sistemleri de kullanılmaktadır. Mağaza dekorasyonuyla uyumlu olarak çoğunlukla ahşap malzemeden seçilen raf modellerinin yanı sıra butik mağazalarda; kıyafetler ile aksesuarları daha ilgi çekici hale getirmek için ürünleri tek tek sergilemeye imkân veren eğimli ya da kademeli askı çeşitlerinden de yararlanılabilir.

Depo Raf Sistemleri

Hem büyük hem de küçük ölçekli işletmelerin ortak raf çözümlerinden biri olan depo raf sistemleri, işletmelerin depolarında istiflenen ürünlerin belli bir düzen içinde uzun süre muhafaza edilmesi için sıklıkla tercih edilir. Tel, arşiv ve hafif depo raf sistemleri olarak üç grupta toplanan ve depolanacak değişik hacim ve ağırlıklardaki ürünlerin kontrollü bir şekilde saklanması amacıyla metal raf, çelik raf gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilmiş çeşitleri bulunan raf modelleri; başta lojistik işletmeleri olmak üzere kozmetik mağazalarından süpermarketlere, eczanelerden yapı marketlere kadar pek çok alanda yararlanılabilen son derece dayanıklı ekipmanlardır.

Siz de işletmenizin depo kısmında ya da ürün teşhir bölümlerinde gereksinimlerinizi tam anlamıyla karşılayacak raf modellerini bulabilmek için Eurometall’in online kataloğundaki raf seçeneklerini inceleyebilir ve hem dayanıklı hem de işlevsel ekipmanlara sahip olabilirsiniz!

https://www.eurometall.com.tr/tr/