REKLAMI GİZLE

"Eski punkçı IŞİD üyesi İngiliz Jones öldürüldü"

Jones'un, 12 yaşındaki oğluyla birlikte öldürüldüğü iddia edildi

- A +

Eski bir punkçı olan ve Suriye'ye giderek IŞİD'e katılan İngiliz Sally Jones'un, 12 yaşındaki oğluyla birlikte öldürüldüğü ileri sürüldü.

The Sun gazetesi, IŞİD militanı Cüneyd Hüseyin ile evlenmek için Suriye'ye kaçan ve burada örgüte katılan Jones'un ABD'ye ait İnsansız Hava Aracı (İHA) ile öldürüldüğünü iddia etti.

İngiltere istihbarat servisinden bir kaynağa dayandırılan haberde, Jones ile oğlunun haziran ayında Rakka'ya kaçmaya çalışırken Suriye'nin Irak sınırı yakınlarında öldürüldüğü belirtildi.

ABD'li yetkililer, İngiliz istihbarat servisine yaptığı bilgilendirmede, bölgeden DNA örneği alınamayacağı için Jones'un öldüğünün teyit edilemeyeceğini fakat İngiliz kadının öldüğüne dair ‘güvenlerinin tam olduğunu' aktardı.

​Sputnik’in The Sun'dan aktardığı habere göre, hedefler arasında yer almasa da Jones'un 12 yaşındaki oğlu Jojo'nun da öldüğü sanılıyor.

Adını Ümmü Hüseyin olarak değiştirmişti

IŞİD'e katılmadan önce bir punk rock grubunda şarkıcı olan Jones, Müslüman olduktan sonra adını Ümmü Hüseyin olarak değiştirmiş ve terör örgütü adına çalıştığı gerekçesiyle BM'nin yaptırım listesine alınmıştı.

Jones'un evlendiği IŞİD militanı Hüseyin de 2015'te bir İHA saldırısında öldürülmüştü.