REKLAMI GİZLE

Erdoğan ve Barzani'nin gündemi IŞİD

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile yaptığı görüşmede IŞİD ve rehin alınan konsolosluk görevlilerinin durumunu ele aldı

- A +

Başbakan Erdoğan, IKBY Başkanı Mesut Barzani ile görüşmesinde IŞİD, rehin alınan konsolosluk görevlilerinin durumu ve Kürt bölgesinin statüsü gibi konuları ele aldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile görüştü.

Başbakanlık Resmi Konutu'ndaki görüşmede, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Başbakanlık Dış Politika Danışmanı İbrahim Kalın ile Irak Başkanlık Divan Başkanı Fuat Hüseyin ve İçişleri Bakanı Kerim Sincari de hazır bulundu.

Basına kapalı yapılan görüşme yaklaşık 1,5 saat sürdü. Görüşmede, IŞİD, Irak’ta rehin alınan konsolosluk görevlilerinin durumu, Kürt bölgesinin statüsü ve Maliki ile ilişkiler gibi konular ele alındı.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

IŞİD, Kobanê'den çekildi

IŞİD, aylar süren çatışmaların ardından Kobanê'nin kontrolünü Kürt güçlerine bıraktı. IŞİD'in bölgedeki geleceği merak edilirken bölgede çatışmalar sürüyor... İşte IŞİD'e dair tüm haberler

Devamını Oku