REKLAMI GİZLE

Erdoğan, bugün Trump'la görüşecek

"Muhtemelen ziyaret konusunda Ocak - Şubat gibi tablo netleşir"

- A +

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, canlı yayınında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'la bugün görüşeceğini açıkladı.

Kalın, ABD seçimlerine ilişkin açıklamasında, "Sayın Trump'ı tebrik ediyoruz. Zorlu bir kampanyadan sonra ABD'nin 45. Başkanı seçildi. Tabii ki ABD halkının tercihine saygımız var" dedi.

Erdoğan-Trump görüşmesi

Kalın, Erdoğan'ın ABD Başkanı seçilen Donald Trump'ı arayarak tebriklerini ileteceğini açıklarken "Bugün bir telefon bağlantısı olacak. Böyle bir temasın olması ikili ilişkiler anlamında önem arz eden konular. Şu anda kesinleşmiş planlanan bir şey yok ama muhtemelen ziyaret konusunda Ocak - Şubat gibi tablo netleşir" dedi.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

ABD'nin sürpriz seçimi; işte Trump'ın başkan olmasıyla ilgili tüm haberler

Demokrat aday Hillary Clinton ile Cumhuriyetçi aday Donald Trump arasında ABD tarihinin en çekişmeli başkanlık yarışını Cumhuriyetçiler kazandı. Böylelikle ABD'nin yeni başkanı Trump oldu. Şu ana kadar Trump 290, Clinton 218 delegenin oyunu kazanmış durumda. Böylelikle seçim öncesi açıklanan çoğu anket sonuçlarının aksine Trump 270 delege sayısını geçerek başkanlığını garantilemiş oldu.

Devamını Oku