REKLAMI GİZLE

Darbe girişiminde modeminin ismini 'elvedacumhur' yapan kişi yakalandı!

Şüphelilerin aracında yapılan aramada Fethullah Gülen'e ait çok sayıda kitap bulundu

- A +

15 Temmuz darbe girişimi sırasında internet modeminin adını "Elveda cumhur" olarak değiştiren ve Fetullah Gülen'e ait kitaplarla kaçmaya çalışan kişi ve eşi gözaltına alındı

Isparta Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Vatan Mahallesi'nde bir kişinin Fethullah Gülen'e ait çok sayıda kitabı otomobiline taşıyan Mehmet Ali K'nın eşi Ayşe K. ile birlikte kaçmaya kalkıştığı bilgisi üzerine çalışma başlattı. 

haberler.com'un haberine göre; otomobilinin Burdur'da olduğunu belirleyen ekipler, durumu jandarmaya bildirdi. Burdur'un Ağlasun ilçesinde durdurulan otomobildeki Mehmet Ali K. ve Ayşe K, gözaltına alındı.

Şüphelilerin Vatan Mahallesi'ndeki evlerindeki internet modeminin adını, darbe girişimi sırasında "Elveda cumhur" olarak değiştirdiği bildirildi.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

36 yıl sonra darbe girişimi

Türkiye, 12 Eylül 1980'den yaklaşık 36 yıl sonra ilk kez 15 Temmuz Cuma akşamı 21.50 sularında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün askerler tarafından kapatılmasının ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun, hükümete yönelik darbe teşebbüsüyle sarsıldı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınlarında uçakların bombalanması, darbe teşebbüsünde bulunanların kontrolünde olan Sikorsky helikopterin F-16'lar tarafından düşürülmesi, TRT'den "Yurtta Sulh Harekâtı" adında bildiri yayınlanması, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın halkı darbe teşebbüsüne karşı sokaklara çağırması, Genelkurmay Başkanlığı'na yapılan geçici atama gibi pek çok olay yaşandı.

Devamını Oku