REKLAMI GİZLE

Danıştay üyesi Muammer Arseven gözaltında

Arseven'in daha önce ‘paralel yapı’dan işlem görmüş bir kişinin evinde saklandığını öne sürüldü

- A +

15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında aranan Danıştay üyesi Muammer Aseven, Isparta'da gözaltına alındı. 

Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, darbe soruşturması kapsamında aranan ve firari durumda olan Danıştay üyesi Muammer Arseven'in daha önce ‘paralel yapı’dan işlem görmüş bir kişinin evinde saklandığını öne sürüldü.

Polis ekipleri, eve düzenledikleri operasyonda Arseven'i gözaltına aldı. Arseven emniyete götürüldü.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

36 yıl sonra darbe girişimi

Türkiye, 12 Eylül 1980'den yaklaşık 36 yıl sonra ilk kez 15 Temmuz Cuma akşamı 21.50 sularında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün askerler tarafından kapatılmasının ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun, hükümete yönelik darbe teşebbüsüyle sarsıldı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınlarında uçakların bombalanması, darbe teşebbüsünde bulunanların kontrolünde olan Sikorsky helikopterin F-16'lar tarafından düşürülmesi, TRT'den "Yurtta Sulh Harekâtı" adında bildiri yayınlanması, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın halkı darbe teşebbüsüne karşı sokaklara çağırması, Genelkurmay Başkanlığı'na yapılan geçici atama gibi pek çok olay yaşandı.

Devamını Oku