REKLAMI GİZLE

CHP'li Erdem'den Başbakan Yıldırım'a: ABD uşağı

CHP Grup Başkanvekili'nden AKP'ye: Size de bu yakışır

- A +

Başbakan Binali Yıldırım’ın ABD, Fransa ve İngiltere’nin Suriye’de gerçekleştirdiği hava operasyonu ‘olumlu’ gördüğünü söylemesini eleştiren CHP İstanbul Eren Erdem, “Bunlar işte böyle ‘dış mihrakların uşağıdır!!’ ABD uşaklarıdır” ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım’ın, bugün İstanbul’da partisinin bir toplantısında yaptığı konuşmayla ilgili bir haberi kişisel Twitter hesabından paylaşan Erdem, Not edin, yazın kenara... Bunlar işte böyle “dış mihrakların uşağıdır!!” 15 Temmuz’un arkasında ABD var, ABD terörü silahlandırıyor, ABD, faiz lobisinin başı, ABD, Türkiye düşmanı diyen bu kişiler, herkesi ajanlıkla suçladı. Ve GERÇEK YÜZLERİ işte budur. ABD uşaklarıdır” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de Erdem’le benzer eleştirilerde bulunarak, “Yatıyorlar, DIŞ MİHRAKLAR; kalkıyorlar, DIŞ MİHRAKLAR; kimyasal silah kullanan, kullandıran ya da kullanıldığına inandıran da,  Kandil gecesi müslümanları bombalayan da o DIŞ MİHRAKLAR. AKP: DESTEKLİYORUZ. Size de bu yakışır” tweet’ini attı.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

ABD, İngiltere ve Fransa Suriye'yi vurdu!

Doğu Guta bölgesindeki Duma'da, geçen cumartesi gecesi gerçekleştiği iddia edilen kimyasal saldırının ardından ABD Başkanı Donald Trump'ın bu akşam verdiği izinle ABD ve müttefikleri Fransa ile İngiltere, Suriye'nin başkenti Şam'a hava saldırısı düzenledi. Suriye ve Rusya, saldırıları 'uluslararası hukukun ihlali' olarak nitelendirdi. Rusya'dan 'saldırıların sonuçsuz kalmayacağı' açıklamaları geldi.

Devamını Oku