REKLAMI GİZLE

CHP'li Cihaner: Dünyanın 3-5 manyağın elinde oyuncak olmasına engel olamadık ya, yazıklar olsun bize!

"Bu saldırıya destek olmak kuşaklar boyu sürecek bir utanca ortak olmaktır”

- A +

ABD, Fransa ve İngiltere’nin, Doğu Guta’daki Duma ilçesinde kimyasal saldırı düzenlendiği iddialarının ardından bugün sabaha karşı başlattığı hava operasyonlarını değerlendiren CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, “Bu saldırıya destek olmak kuşaklar boyu sürecek bir utanca ortak olmaktır” dedi.

Suriye’de düzenlenen hava saldırılarıyla ilgili kişisel Twitter hesabında yorumda bulunan Cihaner, “Dünyanın 3-5 manyağın elinde oyuncak olmasına engel olamadık ya, yazıklar olsun bize!  Aynı uydurma gerekçelerle başlatılan Irak yıkımı, IŞİD gerçeği, NATO, ABD, İngiltere ve Fransa’nın sabıkası ortadayken bu saldırıya destek olmak kuşaklar boyu sürecek bir utanca ortak olmaktır” ifadelerini kullandı.

Suriye'deki Doğu Guta bölgesindeki Duma'da, geçen cumartesi gecesi gerçekleştiği iddia edilen kimyasal saldırının ardından ABD Başkanı Donald Trump'ın verdiği izinle ABD ve müttefikleri Fransa ile İngiltere, cumartesi sabaha karşı Suriye'nin başkenti Şam'a hava saldırısı düzenledi. Suriye ve Rusya, ABD Başkanı'nın Türkiye saatiyle 04.00 sıralarında yaptığı açıklamanın ardından başlayan saldırıları 'uluslararası hukukun ihlali' olarak nitelendirdi. Rusya'dan "Saldırıların sonuçsuz kalmayacağı" NATO'dan ise "Harekâtı destekliyoruz" açıklamaları geldi.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

ABD, İngiltere ve Fransa Suriye'yi vurdu!

Doğu Guta bölgesindeki Duma'da, geçen cumartesi gecesi gerçekleştiği iddia edilen kimyasal saldırının ardından ABD Başkanı Donald Trump'ın bu akşam verdiği izinle ABD ve müttefikleri Fransa ile İngiltere, Suriye'nin başkenti Şam'a hava saldırısı düzenledi. Suriye ve Rusya, saldırıları 'uluslararası hukukun ihlali' olarak nitelendirdi. Rusya'dan 'saldırıların sonuçsuz kalmayacağı' açıklamaları geldi.

Devamını Oku