REKLAMI GİZLE

CHP: Seçime hazırız ama üzerine gölge düşmesin, OHAL'i kaldıralım

"OHAL'in ortadan kalktığı ortamda, adil bir seçimle problemleri çözelim"

- A +

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin grup toplantısında yaptığı 'erken seçim' açıklamasını değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, partisinin hazır olduğunu belirterek, 'seçimlerin üzerine gölge düşmemesi' için OHAL'in kaldırılması çağrısında bulundu.

Çeşitli incelemelerde bulunmak ve açılışlara katılmak üzere Hatay'a giden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tezcan, CHP Hatay İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında erken seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu. "Hodri meydan, biz CHP olarak her zaman seçime hazırız, hazır olduğumuzu da söyledik" diyen Tezcan, şöyle devam etti:

"Seçimle ilgili bugüne kadar konuşmalar devam ederken, daha önce kulislerde yorumlar yapılırken, bizim her zaman söylediğimiz şey şuydu: 'Biz CHP olarak iktidar olmaya talibiz, iktidar olmanın yolu seçim ve sandıktan geçer, hodri meydan.' Türkiye'nin bugün içinde bulunduğu tüm temel sorunların sebebi şu anda iktidardaki tek adam rejimidir.

"Tek adam rejiminden kurtulmanın yolu milletin işe el koymasıdır"

Tek adam koalisyonu Türkiye'yi çözümsüz bir noktaya sürüklemiştir. İşsizlik, yoksulluk, eğitimdeki çöküş, toplumsal çatışma, kutuplaşma, demokrasi ve özgürlüklerin yok olması, hukuk ve adaletin yok olması gibi temel meselelerimizin tamamının sorumlusu tek adam rejimidir. Tek adam rejiminden kurtulmanın yolu milletin işe el koymasıdır. O da sandıktan geçiyor, bu nedenle yönetemeyen hükümetin, iç ve dış siyasetteki başarısızlığın bedelini halkımız ödüyor. O zaman millet sandıkta tek adam rejimine gerekli dersi verecektir. Biz o yüzden buna hodri meydan diyoruz."

Açıklamasının devamında OHAL ortamında bir seçimin üzerine gölge düşebileceğini kaydeden Tezcan, "Biz seçime hazırız, milletin vereceği karara hazırız. Bu sorunu millet çözecektir. Ancak bizim de bir çağrımız var; hodri meydan, çözelim ama seçimin üzerine gölge düşmesin. Bunun için yarından itibaren derhal TBMM'de olağanüstü hali kaldıralım. Bu milleti üzerine gölge düşülmüş bir seçimle değil, OHAL'in ortadan kalktığı ortamda, adil bir seçimle problemleri çözelim. Ne çıkarsa, millet ne karar verirse başımızın üzerinde yeri vardır" ifadelerini kullandı.