REKLAMI GİZLE

Bulut Akacan başarılara doymuyor

Bulut Akacan, yaşam öyküsüyle okuyanları büyülüyor. Küçük bir mağaza ile işe başladıklarını belirten Akacan, zaman içerisinde nasıl büyüdüklerini paylaştı.

- A +

ADVERTORIAL |

Akacan, bir polis memurunun oğlu olarak dünyaya geldiğini ve Güzelyurt’ta açmış oldukları küçük bir mağaza sayesinde ticaret hayatına giriş yaptıklarını anlattı. Ülkemizin genç iş insanlarından birisi olan Bulut Akacan, bugün uluslararası arenada boy gösteren Akacan Şirketler Grubu’nun günümüzde ki sahibi. Kendisinin bu akıl almaz ilerleyişini uzaktan izlemek bizler için yeterli olmadı ve yanına giderek başarı öyküsü hakkında detayları kendisinden dinlemek istedik.

Bostancı’da bir polis memurunun çocuğu olarak hayata gözlerini açan Bulut Akacan, emekliye ayrılmış bir polis memuru olan babasıyla küçük bir mağaza açarak ticaret hayatına başladıklarını belirtti. Güzelyurt’ta yer alan bu küçük mağaza günümüzde Akacan Şirketler Grubu olarak birçok alanda faaliyet gösteren dev bir kurum haline geldi. Yaşı oldukça genç olmasına rağmen günümüzde yakalamış olduğu bu başarı yolculuğu, şirketin yönetim kurulu başkanlığını üstlenmesiyle günümüzde devam ediyor.

Akacan Şirketler Grubu bünyesi altında KKTC ve Türkiye’de yer alan alt şirketler içerisinde binlerce insan en iyi iş koşulları altında çalışmalarını gerçekleştiriyor. Genç yaşına rağmen tanınmış bir iş adamı olmayı başaran Bulut Akacan babasının emeğini asla göz ardı etmiyor ve “Bu işlerin kurucusu aslında babamdır.” şeklinde görüşünü belirtiyor.

Başlangıçta beyaz eşya ve mobilya sektörüyle bu işe giriş yaptıklarını, günümüzde ise inşaat, telefon ve elektronik gibi birçok sektörde faaliyet gösterdiklerini belirtiyor. Ayrıca eğitim, finans, petrol ve tekstil gibi birçok alanda çalışma gösteren alt şirketleri olduğunu da belirtiyor.

"Bu işlerin kurucusu babamdır."

Bulut Akacan ile yapmış olduğumuz görüşmede bizlere ilettiği ve işin asıl kurucusunun babası olduğunu belirttiği konuşmanın tamamı şu şekilde; “Bu işlerin kurucusu babamdır… Beyaz eşya ve mobilya sektörü ile ticarete başladık. Daha öncesinde dememin bir ekmek fırını bulunuyordu. Savaş zamanında tüm Kıbrıs’a ekmek yapar ve dağıtırdı. Aslında ailemizin ilk ticareti o zaman başladı diyebiliriz. Fakat o zamanlarda büyük bir ticaret yoktu. Bunun sebebi ise ailemin çok dürüst çalışan insanlar olmasıydı. Toplumsal olaylara çok ilgi gösterir ve değer verirlerdi. Savaşın yaşandığı dönemde yaşadılar ve savaş sırasında ekmek yapıp para almadan dağıttılar…”

Daha sonrasında babamla Güzelyurt’ta küçük bir mağaza açarak işimize başladık. Babam polislikten emekli olmuştu ve ben mağazayı açtıktan sonra Amerika’ya eğitim almaya gitmiştim. Amerika’da eğitimimi tamamlayıp geri döndüğümde 1988 yılında inşaat sektöründe iş yapan dayımlar ile görüşerek 2003 yılında ortak olmaya karar verdik. İnşaat sektöründe yaşanan patlamanın ardından şirketimiz muazzam bir hızla büyüme gösterdi. Ayda 1 ev sattığımız dönemden ayda 40 ev satmaya başlamamız çok kısa bir sürede gerçekleşti. O günden bu yana 2000 ile 3000 arasında ev yaparak İngiliz, Rus, İskandinav ve Türkiye’den gelen vatandaşlarımıza ev yapıp satmaya başladık. Elbette kendi yerli vatandaşlarımıza da ev yaparak teslim ettik.

Bazı firmalar ve kurumlar satılan mal geri alınmaz gibi bir ibare kullanıyor. Bizde satılan mal geri alınır. Bugüne kadar satışını gerçekleştirdiğimiz evlerimizden hiçbirisinde alıcılarla bir problem yaşamadık. Çünkü yapımını üstlendiğimiz tüm projelerimizi adeta kendi evimiz gibi özenle ve dikkatle yaparız. Bizim temel ilkelerimizden birisi satılan mal geri alınır. Bu oldukça önemli bir detaydır. Çünkü, ürettiğimiz projelerin tamamen arkasında olduğumuzu müşterilerimize kanıtlamak isteriz. 2007 yılı itibariyle uluslararası camiada boy göstermeye başladık.

Kaynak: htp://haberalkibrisli.com/