REKLAMI GİZLE

Belediye başkanının lüks makam aracı icra yoluyla bağlandı

AKP'li Kerim Yılmaz, 530 bin liraya aldığı otomobil için kestirdiği kurbanın üzerine aracının plakasını yazdırmıştı

- A +

Zonguldak'ın Kozlu İlçesi Belediye Başkanı AKP'li Kerim Yılmaz'ın geçen Aralık ayında aldığı 530 bin lira değerindeki yeni makam aracı, belediyenin borçları nedeniyle alacaklılar tarafından haciz koydurularak bağlandı. Başkan Yılmaz, makam aracı için kestirdiği kurbanın üzerine aracının plakasını yazdırmıştı.

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, geçen Aralık ayında makam aracı olarak piyasa değeri yaklaşık 530 bin TL olan olan son model lüks otomobil aldı. Yılmaz'ın, yeni makam aracı için kestirdiği kurbanın üzerine ise otomobilin '67 AH 010' olan plakası yazdırdı. Başkan Yılmaz, kurbanın etiyle aşcıya etli pilav yaptırıp belediye personeline dağıttı.

Başkan Yılmaz o dönem yaptığı açıklamada, eski makam aracıyla Ankara'ya giderken yolda kaldıklarını söyleyerek, "Kötüydü demiyorum, çok kötüydü diyorum. Son 1 yılda büyük masraf yaptık. Bir hayli hırpalanmıştı. Biz bu aracı 211 bin liraya aldık. Faturası belediyede mevcut. İddia edildiği gibi 500 bin liralara almadık. Vergi indirimi oluyor" demişti.

Aracın üzerine alacaklılar haciz koydu

Kozlu Belediyesi'nden alacaklı olan şirketler ise aracın üzerine haciz koydurdu. Geçen Aralık ayında aracın alınmasının hemen ardından 12 firma alacaklarına karşılık haciz işlemi başlattı. Bu sayının daha da arttığı iddia edilirken, makam aracı Zonguldak 1'inci İcra Dairesi'nin verdiği karar doğrultusunda polis ekipleri tarafından bağlandı.

Makam aracı, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü önüne çekildi. (DHA)