REKLAMI GİZLE

Başdanışmandan Erdoğan-Obama fotoğrafı açıklaması: Gerçeği yansıtmıyor

Söz konusu fotoğrafta Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkanı Obama’nın ‘yanağını okşarmış’ gibi görünüyordu

- A +

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Varank, Antalya'da gerçekleştirilen G20 Zirvesi kapsamında, aile fotoğrafı çekilmesi sırasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Barack Obama'nın objektiflere yansıyan ve yankı uyandıran görüntü hakkında açıklama yaptı.

Varank, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada. Söz konusu karenin gerçeği yansıtmadığını belirterek “G20 zirvesinde Cumhurbaşkanımızla Sayın Obama arasında yansıyan kare sadece açıdan kaynaklanıyor. Gerçeği yansıtmıyor” dedi.

Varank, o karenin çekildiği ana ilişkin bir de video görüntüsü paylaştı.

Söz konusu fotoğrafta Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkanı Obama’nın ‘yanağını okşarmış’ gibi görünüyordu. Pek çok twitter kullanıcısı ve bazı haber siteleri de, bu görüntünün Türkiye’nin artan uluslararası etkisinin bir kanıtı olarak göstermişti.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

G-20 Antalya'da, zirve Paris gölgesinde

Dünyanın ekonomik olarak en gelişmiş 20 ülkesi Antalya'da gerçekleşen G20 zirvesinde bir araya geliyor. Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleşen zirveye ekonomik konulardan çok Paris'te gerçekleşen terör saldırıları ve mülteci krizi damga vurmuş durumda. Zirvenin bir diğer konusu ise Viyana'daki müzakerelerde anlaşma sağlanan Suriye konusu. İşte G20 zirvesine dair tüm gelişmeler...

Devamını Oku