REKLAMI GİZLE

Ankara'dan Yemen uyarısı

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Yemen'deki gelişmelerle ilgili açıklamada bulundu.

- A +


Türkiye Dışişleri Bakanlığı internet sitesinde yer alan duyuruda, Yemen'de kamu düzeni ve güvenlik durumundaki istikrarsızlığın sürdüğü vurgulandı. Durumun daha da kötüleşmesi ihtimalinin bulunduğu kaydedilen duyuruda şu uyarıya yer verildi:

"Halen Yemen’de kalan/bulunan vatandaşlarımızın ülkeden derhal ayrılmaları ve zorunlu olmadıkça Yemen’e seyahat etmemeleri yönündeki tavsiyemizin bir kez daha hatırlatılması uygun görülmüştür."

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Yemen'deki gelişmeler nedeniyle daha önce yayınladığı duyurularda, vatandaşların Yemen'e seyahatlerini iptal etmeleri, bu ülkede bulunan vatandaşların da ülkeden ayrılmalarını tavsiye etmişti.


© Deutsche Welle Türkçe

Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

10 ülkeden Yemen'e hava operasyonu

Yemen'e Suudi Arabistan liderliğinde gece yarısı 100 savaş jeti ile Başkent Sana’da Husi’lere yönelik uluslararası askeri operasyon başlatıldı. Suudi Arabistan'ın ABD Büyükelçisi Adel el-Cubeyr, Riyad'ın Yemen'de Husilere karşı askeri operasyon başlattığını açıkladı. Cubeyr, "Suudi Arabistan'ın, Yemen Devlet Başkanı Abdrabbuh Mansur Hadi'nin meşru hükümetini korumayı amaçladığını" söyledi. Washington'da konuşan Cubeyr, hava saldırılarını kapsayan operasyona Körfez ülkelerinin de destek verdiğini ifade etti. Cubeyr, "Suudi Arabistan'ın, komşu ülke Yemen'in halkını ve Yemen'in meşru hükümetini korumak için ne gerekiyorsa yapacağını" dile getirdi.

Devamını Oku