REKLAMI GİZLE

Ankara Uluslararası Film Festivali başladı

28. Ankara Uluslararası Film Festivali, dün gece yapılan açılış töreninin ardından bugün başladı

- A +

Ankara Uluslararası Film Festivali bugün başladı. Açılış töreni dün gerçekleştirilen festivalde 142 gösterim yapılacak. Festival boyunca 57 uzun, 21 belgesel ve 64 kısa film seyirci ile buluşacak. İlk günkü gösterim programında bu yıl Berlin’de en büyük ödül olan Altın Ayı’yı kazanan Beden ve Ruh (Teströl es Leleklöl) adlı Macar yapımı film de yer alıyor. Bu yılki festival mekanları ise Kızılay Büyülü Fener Sineması, Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Goethe-Institut olacak.

Dün gece gerçekleşen açılış töreninde onur ödülleri İzzet Günay ve Ahmet Say ile Oyuncular Sendikası adına Meltem Cumbul’a verildi. Ulusal Uzun Film, Ulusal Belgesel ve Ulusal Kısa Film yarışmalarının yeraldığı festival, 30 Nisan’daki ödül töreni ile sona erecek. 

Bu yılki Ulusal Uzun Film yarışmasında yer alan filmler: Albüm, Babamın Kanatları, Genco, Kaygı, Koca Dünya, Martı, Rüzgarda Salınan Nilüfer, Rüya, Siyah Karga, Taş, Zer.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

Kültür Sanat Hayat

Siyaset, seçimler, kutuplaşma, demokrasi ve hukuk sorunları, dış politika tartışmaları Türkiye'nin temel günden maddelerini oluşturmayı sürdürüyor. Öyle ki, medyada başka bir konu ya genellikle yer almıyor ya da hak ettiği ölçülerde yansımıyor. Oysa, Türkiye'nin büyük bir gelenek inşa etmiş sanat kurumları, uluslararası saygınlığı olan sanat organizasyonları, müzikten sinemaya dünya çapında ilgi gören festivalleri, her şeye rağmen sanat için mücadele eden bir tiyatro dünyası, bienalleri, kitap fuarları, ciddi bir yayın külliyatı var. T24 kültür-sanat alanında yayımladığı haberleri ve yazıları, video ve fotoğrafları ayrıca Kültür Sanat Hayat başlığı altında bir araya getirerek okurlarına toplu olarak sunuyor. İdeolojik taarruzların gölgesinde bırakılmak istense de, sanat hayattır...

Devamını Oku