2012 Dünya İnternet Klâvye şampiyonları belli oldu

İnternet üzerinden yapılan 2012 dünya klâvye şampiyonaları sonuçlandı

- A +

Afyon-Şuhut Fatih İlköğretim Okulu’ndan 0-12 Yaş Kategorisi Anadil Yarışında 11 yaşındaki İlyas PAMUKÇU ile Çok Dilli Yarışlarda aynı yaştaki Zehra TAŞKALE bu yıl da Şampiyon olurlarken; 

Ankara Ticaret Meslek Lisesi’nden 13-16 Yaş Kategorisinden Rabia Kardelen Çağlar,  17-20 Yaş Kategorisinden Oğuzhan AKPINAR Dünya Şampiyonu oldu.
 
Dünya genelinde onbinlerce yarışçının elenmeleri sonucunda yapılan bu yılın İnternet Dünya Şampiyonası finallerinde derece alabilen 1435 yarışçı arasında Türkler 4 şampiyonluk + 6 ikincilik + 3 üçüncülük alarak Takım Sıralamasında bu yıl da Dünya Şampiyonu olmuş bulunmaktadır.
 
Anadil ve Çok (16) Dilli ayrımıyla, 2 yarış türünün 4 yaş kategorisi ile yapılan 8 yarışındaki en iyi 3’er yarışçıya verilecek (3x8=) 24 madalyanın: 13’ünü Türk’ler, 4’ünü Ruslar, 3’ünü Çekler, 2’sini İtalyan ve 2’sini de Amerika’lılar; kazandılar. 
 
Böylece, Dünyadaki en bilimsel (F) klâvye ile, en bilimsel yöntemlerle (onparmakla-bakmadan) yazan üstün yetenekli çalışkan gençlerimizin kazandığı Dünya Şampiyonluğu toplamı 63 idi 67 oldu. 
 
Derece ve ayrıntılar için:  www.intersteno.org adresinin →Internet Contest →Classifications Lists → sayfasındaki continue tıklatılarak: 0-12 veya istenilen yaş kategorisi ile Anadil veya Çok dil ayrımı seçilip listeler incelenebilir.
 

Okuyucu Yorumları

Fransız bakanların ilk işi maaşlarını indirmek oldu
Fransız bakanların ilk işi maaşlarını indirmek oldu
PFDK Fener'e 6 maç ceza verdi!
PFDK Fener'e 6 maç ceza verdi!