tüm haberler(4)

 • 6 yıl sonra gelen Türkiye-İsrail mutabakatı

  2009'da Davos Zirvesi'nde dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan ve dönemin İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres arasındaki 'One Minute' tartışmasıyla gerilen Ankara-Tel Aviv ilişkileri, 31 Mayıs 2010'da yaşanan Mavi Marmara baskınıyla kriz boyutuna ulaştı. İHH İnsani Yardım Vakfı ile Özgür Gazze Hareketi'nin organize ettiği ve Gazze'ye insani yardım taşıyan 6 gemiye İsrailli askerler tarafından yapılan baskınla 9 Türk'ün öldürülmesinin ardından yapılan görüşmeler mutabakatla sonuçlandı. Türkiye'nin özür, tazminat ve Gazze ablukasının hafifletilmesini öngören mutabakatı Başbakan Binali Yıldırım, İsrailli mevkidaşı Binyamin Netanyahu'yla eş zamanlı olarak açıkladı.

 • LGBTİ'lere tehdit serbest, yürüyüş yasak!

  İstanbul Valiliği, 19 Haziran Pazar günü yapılacak 7. Trans Onur Yürüyüşü ve 26 Haziran Pazar günü 14. kez yapılacak olan LGBT (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans) Onur Yürüyüşü'nün Taksim'de yapılmasına izin vermeyeceklerini duyurdu. Müslüman Anadolu Gençliği, Twitter hesabından “Yürütmeyeceğiz”, “Sapkınlığa müdahale etmekle mükellefiz” yazılı görseller paylaşırken Alperen Ocakları da "LBGTİ bireylerin yürüyüş ile Müslümanların dini değerlerine saldırdıklarını" ileri sürmüş ve "yürüyüşe engel olacakları" tehdidinde bulunmuştu. Onur Haftası Komitesi, İstanbul Valiliği’nin “tehditlere yönelik önlem almak yerine insan hak ve özgürlüklerinin harcandığını” vurguladı. Açıklamada, valiliğin kararının anayasadaki ‘Herkesin önceden izin almaksızın toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkı vardır” sözlerine aykırı olduğu belirtilirken, yargı mercilerine başvurulacağı belirtildi.

 • Koza-İpek grubu 'havuz'a atıldı!

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebiyle, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından hazırlanan ve "Devleti ele geçirmeye ve hükümeti yıkmaya teşebbüs etmek ve Fethullah Gülen Terör Örgütü'ne maddi destek sağlamak" yönündeki rapor uyarınca Koza-İpek Holding bünyesindeki şirketlere kayyum atandı. Bugün gazetesi, 27 Ekim tarihli nüshasının ilk sayfasını karartarak, "Demokrasimiz, özgürlüğümüz ve Türkiye için kara bir gün" başlığıyla çıktı.

 • Zaman ve Samanyolu'na 14 Aralık operasyonu

  13 ilde "14 Aralık Operasyonu" başlatıldı. Polis, operasyon kapsamında Zaman gazetesinde arama yaptı. Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile Samanyolu televizyonunda yayınlanan "Sungurlar" ve "Tek Türkiye" dizilerinin yapımcıları ile senaristleri gözaltına alındı.