AJANS HABERİ

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, Malatya'da -Bakan Yazıcı, damadı Abdullah Çeker'in dedesinin cenazesine katıldı

2013-01-08 15:56:00 ... yorum

MALATYA (A.A) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Malatya'nın Pütürge ilçesinde, damadı Abdullah Çeker'in dedesi Hüseyin Çeker'in (98) cenazesine katıldı.
     İş adamı Mehmet Çeker'in de babası olan Hüseyin Çeker'in cenazesine katılmak üzere Malatya'ya gelen Bakan Yazıcı, Pütürge ilçesine bağlı Tepehan beldesi Arguça mezrasındaki cenaze evine gitti.
     Arguça Hüseyin Uğurlu Camisi'nde kılınan cenaze namazına katılan Yazıcı, tabutu cemaatle beraber omuzlayarak, cenaze aracına kadar taşıdı. Cami ile köy mezarlığı arasındaki yaklaşık bir kilometrelik yolu vatandaşlarla yürüyen Yazıcı, cenazenin defnedilmesinin ardından taziye evine geçti.
     Cenaze namazına Malatya Valisi Vasip Şahin, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Pütürge Belediye Başkanı Necdet Ayaydın ve bazı kurumların müdürleri de katıldı.
     Çeker ailesinin akrabası Yusuf İlker, merhum Hüseyin Çeker'in babasının, oğlu 40 günlükken askere gittiğini ve Sarıkamış'ta şehit düştüğünü söyledi.
    
     Muhabir: Yeter Erdine
     Yayıncı: Ahmet Ekici

En Son Aktiviteler