AJANS HABERİ

Elektrik ve doğalgaza yapılan zam -Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Kaya: -''Yıllara göre enflasyon değerlerini gözden geçirerek enerji ve akaryakıt vergilerine yapılan zamları mutlaka yargıya taşıyacağız''

2012-10-02 14:34:00 ... yorum

SAKARYA (A.A) - Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, yıllara göre enflasyon değerlerini gözden geçirerek enerji ve akaryakıt vergilerine yapılan zamları yargıya taşıyacaklarını söyledi.
     Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iktidarın 2008'den beri devam eden küresel krizden Türkiye'nin etkilenmediğini söylemesinin yanıltıcı olduğunun ileri sürerek, krizden etkilenmenin göstergesinin son zamlar olduğunu iddia etti.
     Zamların enflasyonun üzerinde olduğunu öne süren Kaya, ''Halkın geçim seviyesi ortada. Yıllara göre enflasyon değerlerini gözden geçirerek enerji ve akaryakıt vergilerine yapılan bu zamları mutlaka yargıya taşıyacağız'' dedi.
    
     -''Ekmeğimize de zam gelecek''-
    
     Enerji fiyatlarındaki artışın üretim maliyetlerine de yansıdığına dikkati çeken Kaya, temel tüketim maddelerinde de zam beklentisi yaşandığını kaydetti.
     Ana girdi maddelerine yansıyacak zammın, halkı cezalandırmak olacağını öne süren Kaya, ''Bizim için soğuk bir kış gelmiş oldu'' şeklinde konuştu.
     Kaya, sözlerini şöyle tamamladı:
     ''Özel sektör, enflasyon rakamları büyümesin, tüketim rakamları seviyesinde olsun, halk rahat tüketsin' diye gayret sarf etmiş, fedakarlık göstermiştir. Fakat siyasi iktidar özellikle son dönemlerde yaptığı zamlarla 'siz niye bu zamana kadar zam yapmadınız, siz zam yapmıyorsanız ben size zam yaptırmasını bilirim' der gibi, zam politikası uyguladı. Artık bu zamlarla un fabrikasının elektrik gideri, fırıncının ısı gideri artacağı için maalesef ekmeğimize de zam gelecek.''
    
     Muhabir: Enes Duran
     Yayıncı: Kemal Kaymak

En Son Aktiviteler